В Україні можуть запровадити жорсткі штрафи за зв'язок із РФ: про що йдеться
Штрафи можуть торкнутися тих, хто використовує програмне забезпечення із РФ
Автори нового законопроекту №13505 виступають із пропозицією повністю вивести з обігу російський IT-продукт до 2030 року. Про це йдеться у повідомленні на офіційному порталі Верховної Ради.
Зараз головна проблема полягає в тому, що в чинному законодавстві немає чітких критеріїв, завдяки яким можна визначити вороже програмне забезпечення.
Автори законопроекту пропонують визнати ворожими ІТ-продукти, які були створені Російською Федерацією (або належать країні-агресору); мають бенефіціарів, які пов'язані із державами, ворожими до України; використовуються для збору або передачі інформації загрозливим для України способом; знаходяться у відкритих списках санкцій інших держав або організацій.
Фахівці пропонують створити офіційний перелік заборонених продуктів, який вестиме Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку). Передбачається, що пропозиції до переліку будуть вносити СБУ та Національний банк України.
У разі прийняття основних положень законопроекту набудуть чинності через шість місяців після публікації. Обмеження щодо ворожого ІТ-продукту стосуватимуться держорганів, критичної інфраструктури, оборонного сектору та платіжних систем.
Порушення заборони каратиметься фінансовими санкціями - 2% від річного обороту компанії з 1 січня 2030 року. Винятки передбачаються лише для розвідувальних органів.
Читайте також на порталі "Коментарі" - у Путіна вигадали, чим відповісти на останні пакети санкцій ЄС.