Стало відомо, що забракували нардепи у законопроєкті про мобілізацію

Парламент вивчатиме доопрацьований урядом законопроєкт на відповідність конституційним принципам

Парламент передав уряду свої зауваження до скандального законопроєкту про мобілізацію, серед них – обмеження конституційних прав громадян, залучення до армії інвалідів третьої групи та низка інших спірних норм. Як передає портал "Коментарі", про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповів речник Руслан Стефанчук.

Серед основних зауважень голова Верховної Ради виділив питання обмеження конституційних прав громадян, залучення до армії інвалідів третьої групи, доцільності та прийнятності електронного вирішення питань, пов'язаних з урахуванням військовозобов'язаних, а також низки соціальних гарантій для військовослужбовців.

За словами Руслана Стефанчука, упродовж тривалого часу парламент дуже уважно вивчав цей документ, проводив дискусії. За результатами загального обговорення, яке проходило у закритому режимі на рівні комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, було висловлено низку пропозицій та зауважень до цього проєкту.

Згодом цю дискусію перенесли на рівень погоджувальної ради, яка також відбулася у закритому режимі. Спікер зазначив, що під час відповідної зустрічі президія парламенту та представники фракцій мали можливість обмінятися думками щодо оновлення мобілізаційної політики з військовим керівництвом держави.

"Я чітко розумію, що завдання військових - отримувати успіхи на фронті, а завдання політиків - формувати політичні та юридичні механізми. Однак над регулюванням таких важливих та чутливих процесів, як мобілізація, необхідно працювати разом. Ми почули військових, військові почули нас, далі працюємо над формуванням правильного мобілізаційного правового механізму", - пояснює речник Верховної Ради.

Стефанчук додав, що конкретні терміни подання доопрацьованого документа не обговорювалися, адже для парламентаріїв важливим є не термін, а якість правового матеріалу, який надходить до Верховної Ради.

Читайте також на порталі "Коментарі" – кого варто мобілізувати насамперед: чому закон про мобілізацію переписують по-новому.