Нардепи пропонують завдати "превентивного удару" по корупціонерах: про що йдеться в законопроекті

Нардепи пропонують карати корупціонерів жорсткіше

На сайті Верховної Ради зареєстровано законопроект "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за корупційні діяння під час дії воєнного стану" № 7348.

Автори документу вважають, що Україні треба боротися з корупціонерами, адже інакше гуманітарна допомога та кошти від донорів й міжнародних організацій можуть бути використані не за призначенням, а для збагачення через корупційні схеми. Тому в якості "превентивного удару" пропонують "прирівняти корупцію під час війни до співпраці з ворогом".

"Корупціонери на війні гірші за мародерів, адже, обираючи свій гаманець, вони фактично працюють на боці агресора. Отже, є нагальна необхідність посилити боротьбу і на цьому фронті, тим більше, що на Україну після перемоги очікує мільярдне фінансування від наших партнерів на відродження економіки та інфраструктури. А при слові "фінансування" у найгіршої частини держапарату з'являється нездоровий блиск в очах та нові офшорні рахунки. Ми зараз сплачуємо дуже високу ціну за незалежність України. І буде злочином перед загиблими українцями та наступними поколіннями вийти з цієї війни тією самою корумпованою країною, якою ми до неї увійшли", - йдеться в пояснювальній записці.

Відповідно до тексту закону буде додано третій пункт до статті 111 (Державна зрада). Пропонується на період дії воєнного стану та протягом одного року скасування вважати незаконне збагачення державною зрадою. Санкція статті передбачає, що винним буде призначено покарання у вигляді ув'язнення до 15 років або довічне разом з конфіскацією майна та позбавленням права займати деякі посади.

Під таким збагаченням законодавець розуміє привласнення посадовою особою активів які перевищують її законні доходи на понад шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (110 500 грн).

До числа активів входять гроші, інше майно, майнові права, нематеріальні активи, у тому числі криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, роботи чи послуги.

Як повідомляв портал "Коментарі", експерти розказали, чи потрібно в Україні скасувати ПДВ й що це дасть для економіки.