Закон про "суд у смартфоні" набрав чинності: що він передбачає

Закон впроваджує нову інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування

Володимир Зеленський та його закон, більш відомий громадянам, як "суд у смартфоні" набирає чинності в Україні з 16 червня цього року і впроваджує інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування. Вчора його опублікувало видання "Голос України".

Як відомо, новий документ набрав чинності з дня, наступного за днем ​​його оприлюднення. Однак у дію його введуть після шести місяців з дня опублікування.

Нова в юриспруденції інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування, яка там прописана, забезпечить створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів та інформації у кримінальних процесах.

Новація знадобиться слідчим, дізнавачам, прокурорам, слідчим суддям, суду, захисникам та іншим учасникам кримінального провадження для реалізації своїх повноважень, прав та інтересів.

Важливо, що матеріали досудового розслідування, які знаходяться у цій системі, будуть передаватися в електронній формі. Але це положення може змінити слідчий, дізнавач, прокуратура, слідчий суддя або суд своїм рішенням. Тоді даними можливо користуватися і в паперовій формі.

Документи і їх копії лише тоді будуть визнаватися оригіналами, коли будуть підписані та узгоджені електронним підписом.

Важливо, що несанкціоноване втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

1 червня Верховна Рада ухвалила відповідний документ у другому читанні. А в кінці квітня український парламент схвалив закон за основу.

Нагадаємо, що "Коментарі" повідомляли про те, що Зеленський звільнив дитячого омбудсмена.