Україні порадили менше дратувати партнерів: що може отримати "як бонус"
Україна повинна змінити тональність розмов із партнерами і перестати жорстко вимагати допомоги, бо така позиція дратує партнерів
Для України надзвичайно важливо отримувати стабільну військову допомогу від міжнародних партнерів, хоча останнім часом цей процес ускладнився. Однак, як зазначає колишній співробітник СБУ Іван Ступак в ефірі 24 каналу українське керівництво має можливість вплинути на ситуацію.
Зокрема, Ступак підкреслив, що Україні слід зберігати стриманість у діалозі з країнами, які підтримують її в протистоянні з Росією. За його словами, надмірний тиск може бути контрпродуктивним – на прикладі Польщі видно, що така позиція викликає певне невдоволення.
Експерт пояснив, що польський уряд не надто схвально сприйняв вимоги української влади щодо термінової поставки озброєння. Польща наголошує, що вже передала значні обсяги зброї Україні, а також надала притулок багатьом українцям, що втекли від війни.
Також Ступак додав, що Україні варто шукати нові підходи у співпраці з партнерами. Зокрема, Польща запропонувала Україні фінансування у вигляді кредиту для закупівлі польського озброєння. За його словами, хоча такий підхід може виглядати як несоюзницький, це цілком прийнятний варіант, оскільки борги часто можуть бути відтерміновані чи навіть списані. Тому Україні варто прийняти таку пропозицію, якщо вона є доступною.
Європейські країни також висловлюють занепокоєння через можливе скорочення допомоги Україні, якщо на президентських виборах у США переможе Дональд Трамп. У Британії побоюються, що він може зупинити військову підтримку, що примусить Київ до переговорів на умовах Москви. Водночас Франція закликає посилити оборонні можливості Європи з урахуванням можливих змін у політиці США.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Україна просила у Польщі зброю, яку та купила у Південної Кореї. Втім, отримала відмову.