Україна та Індія домовляються про військову співпрацю: що відомо

Україна та Індія домовляються про співпрацю у військовій сфері

Україна та Індія розглядають можливість військово-технічної співпраці, заявив український президент Володимир Зеленський.

Очільник держави зауважив, що це перший візит лідера Індії за часи незалежності України.

"Ми довго говорили з Моді і про війну РФ проти України, і про необхідність забезпечити справедливий мир. Також говорили про двосторонній порядок денний з Індією. Чотири міжурядові документи підписані. Є також домовленості щодо інших напрямів співпраці, зокрема військово-технічної", - розповів Володимир Зеленський.

Глава держави подякував очільнику Індії за надану Україні гуманітарну допомогу.

"Індія залишається прихильницею міжнародного права та підтримує наш суверенітет і територіальну цілісність. Індія також бере участь у роботі щодо Формули миру. Все це додає нам оптимізму. Важливо, щоби якнайбільше глобальних суб’єктів чітко висловлювали свою позицію щодо фундаментальних норм міжнародного права та відвідували Україну", - підкреслив український президент.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що головна причина успіхів РФ на Покровському напрямку — виснаження і брак бійців у ЗСУ. Про це виданню The Economist розповіли українські військові. За їхніми словами, є й інші причини успіхів росіян — перевага РФ у снарядах, російська тактика невеликих піхотних атак, КАБи, нові типи радіоелектронної боротьби, що застосовуються Росією, та "ідіотські" накази командування. Полковник Павло Федосенко розповів виданню, що першочергова причина – це все ж таки брак людей, які "не зроблені зі сталі".

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що ЗСУ сповільнили наступальні дії у Курській області, на цьому напрямку настала стратегічна стабільність, заявив офіцер ЗСУ Микола Мельник. "На Курському напрямку настав час стратегічної стабільності. На рівні бригад йдуть бої за окремі населені пункти, але українці все ж бережуть сили та не повторюють практики цікавих, але безглуздих штурмів в стилі великого контрнаступу", — наголосив Микола Мельник.