Україна може "знищити себе": чим закінчилися дебати між Росією та США на засіданні Ради безпеки ООН
На засіданні РБ ООН російський дипломат Василь Небензя заявив, що порушення Україною Мінського пакту може закінчитися «найгіршим шляхом»
Україна нестиме відповідальність за своє знищення, якщо підірве існуючі мирні угоди, попередив високопоставлений російський дипломат під час бойових дебатів Ради безпеки ООН щодо кризи. Про це повідомляє The Guardian.
Попередження від Василя Небензя, постійного представника Росії в ООН, надійшло в день продовження дипломатії високого рівня, спрямованої на розрядження кризи в Україні.
Сесія Ради безпеки в понеділок, 31 січня, не зробила жодного кроку для скорочення широкого розриву між Росією та Заходом, але стала випробуванням дипломатичної сили на світовій арені. Небензя розпочав зустріч із того, що висміяв заяви Заходу про спланований напад Росії як "істерику" та звинуватив Україну в недотриманні Мінських угод 2014 та 2015 років, які мали покласти край конфлікту між київським урядом та підтримуваними Росією сепаратистами в Луганській та Донецькій областях.
Небензя, постійний представник Росії в ООН, також звинуватив західні країни в тому, що вони "активно накачують Україну повною зброєю", яка, за його словами, буде використана проти мирного населення на сході країни та "порушує Мінські домовленості".
Своє звернення до ради безпеки він закінчив попередженням.
Сполучені Штати закликали до екстренних дебатів щодо України в рамках дипломатичної кампанії, щоб відбити те, що Вашингтон та його союзники вважають запланованим вторгненням Росії в Україну.
Росія намагалася припинити дебати в Раді безпеки щодо України, поки вона не взяла на себе головування в Раді у вівторок, 1 лютого. Але лише Китай підтримав свою опозицію, а Габон, Індія та Кенія утрималися, залишивши США більше дев’яти голосів, необхідних для продовження відкритого засідання з кризи.
У своєму виступі представник США Лінда Томас-Грінфілд сказала, що навіть у той час, коли це питання обговорювалося в Нью-Йорку, Росія продовжувала додавати до понад 100 000 військових, які вже зосереджені біля кордонів України, і за кілька днів матиме 30 000 у Білорусі.
Виступаючи наприкінці сесії, представник України Сергій Кислиця описав нарощування Росією військ і військової техніки біля кордонів своєї країни. Кислиця зазначив, що зараз біля кордонів України та в Криму скупчення 112 тис. російських військових, ще 18 000 розгорнуто в морі біля узбережжя країни. Він звернув увагу на витонченість озброєння, яке збирається в Білорусі, включно з ракетами "Іскандер", зенітними комплексами "Панцир" і передовими реактивними винищувачами Сухого-35.
У своєму коментарі Раді безпеки Небензя наполягав, що військові навчання не є чимось незвичайним.
Представник Білорусі в ООН Валентин Рибаков заявив, що російські війська перебувають у його країні для проведення спільних навчань з 10 по 20 лютого "для розробки спільних заходів щодо ліквідації загрози на кордонах нашої союзної держави, у тому числі викликаної міграційною кризою та необхідність стабілізації гуманітарної ситуації".
Об’єднані сили двох країн, за словами Рибакова, організують оборону "стратегічно важливих об’єктів" і "стримуватимуть і відбиватимуть активну зовнішню агресію".
Як повідомляли раніше "Коментарі", Росія повертає свої війська у місця постійної дислокації.