Трампа не так зрозуміли: що насправді він сказав про терміни війни в Україні
Валерій Чалий підтверджує, що американський лідер говорив про зустріч із Путіним, а не про припинення вогню.
Обраний президент США Дональд Трамп не говорив, що відводить півроку на завершення війни в Україні. Він перескакував із теми на тему і в цей момент коментував можливість зустрічі з російським правителем Володимиром Путіним. Про це 8 січня пише портал "Коментарі" із посиланням на екс-посла України в США Валерія Чалого.
Дипломат пояснив, що помилка, яку підхопили практично всі ЗМІ, - наслідок манери Трампа відповідати на запитання. Американський лідер часто перескакує з теми на тему та обриває фрази. Однак після особистого уважного перегляду прес-конференції Трампа Чалий дійшов висновку, що той не заявляв, що "зупинить війну за півроку". Крім того, обраний президент США не сказав, що "зустріч з Путіним має почекати". Він лише пояснив, що не думає, що це робити до своєї інавгурації 20 січня.
"Питання журналіста було про зустріч з російським керівником (Путіним), а на уточнююче, щодо терміну 3-6 місяців - Дональд Трамп відповів лише про можливу розмову (conversation) у період до півроку ("навіть раніше"). Це дійсно можна тлумачити по -Різному, але точно не цитатою про терміни завершення війни", - вважає дипломат.
Такого ж висновку, як передавав портал "Коментарі" 7 січня, дійшло видання "Медуза". Судячи з контексту прес-конференції, говорячи про термін у півроку, Трамп відповідав на запитання не про закінчення війни , а про свою можливу зустріч із Путіним для обговорення припинення вогню, зазначали журналісти.
Як раніше писав портал "Коментарі", запевнення обраного президента США Дональда Трампа про припинення війни за один день виявились, як і очікувалося, передвиборчим трюком. Британський експерт Роберт Кларк вважає, що команда Трампа має запропонувати якийсь варіант закінчення війни до Великодня, тобто до 20 квітня. За словами Кларка, цей план може передбачати поступки як з боку російського диктатора Володимира Путіна, так і президента України Володимира Зеленського.
Зі свого боку, видання The Washington Post заявило, що від того, як закінчиться війна в Україні, залежить авторитет НАТО та США. Тому поспішні переговори, результати яких можуть стати успіхом для Путіна, не на користь Заходу. Адже насправді вирішується, чи існуватиме Україна як суверенна держава у нинішніх кордонах.
Портал "Коментарі" повідомляв, що Трамп 8 січня зробив дві гучні заяви про війну в Україні. Він сказав, що "може зрозуміти" почуття Росії з приводу перспективи отримати біля своїх кордонів Україну . Трамп практично оголосив Джо Байдена винним у війні, тому що він порушив неписаний статус-кво і пообіцяв Україні перспективу вступу до Альянсу, і це нібито спровокувало РФ. Крім того, Трамп заявив, що сподівається на припинення війни в Україні протягом півроку (а не 24 години, як раніше).