Трамп терміново змінює підхід до закінчення війни в Україні: а що трапилося

Новий президент США зрозумів, що не зможе швидко забезпечити мир і підтримуватиме Зеленського

У команді новообраного президента Дональда Трампа з'явилося розуміння, що війну в Україні швидко зупинити не вдасться . Обіцяні терміни "миру" доведеться переглядати, але Трамп маніакально хоче виглядати сильним. Про це 9 січня пише портал "Коментарі" із посиланням на Financial Times.

За визнанням європейських чиновників, які говорили з FT на умовах анонімності, обговорення з новою командою Трампа останніми тижнями показали, що там ще не вирішили, як врегулювати війну. Також помітно, що Трамп змінив часові рамки рішення війни в Україні з "24 годин" до кількох місяців, що європейські партнери, за словами видання, розцінили як знак того, що його адміністрація США "не відмовиться від підтримки Києва негайно".

"Вся команда (Трампа) одержима силою і хоче виглядати сильною, тому вони перебудовують підхід до України", – сказав один із джерел.

Він додав, що нова адміністрація США також побоюється порівнянь з виведенням американських військ з Афганістану (за який обраний президент люто критикував Байдена), і Трамп не хоче, щоб щось подібне повторилися в Україні.

Як пише FT, європейські співрозмовники переконують Трампа та його команду в тому, що продовження військової допомоги США необхідно, щоб посилити позицію Києва на мирних переговорах та допомогти повернути Москву за стіл переговорів.

Як раніше писав портал "Коментарі", запевнення обраного президента США Дональда Трампа про припинення війни за один день виявились, як і очікувалося, передвиборчим трюком. Британський експерт Роберт Кларк вважає, що команда Трампа має запропонувати якийсь варіант закінчення війни до Великодня, тобто до 20 квітня. За словами Кларка, цей план може передбачати поступки як з боку російського диктатора Володимира Путіна, так і президента України Володимира Зеленського.

Зі свого боку, видання The Washington Post заявило, що від того, як закінчиться війна в Україні, залежить авторитет НАТО та США. Тому поспішні переговори, результати яких можуть стати успіхом для Путіна, не на користь Заходу. Адже насправді вирішується, чи існуватиме Україна як суверенна держава у нинішніх кордонах.

Портал "Коментарі" повідомляв, що Трамп 8 січня зробив дві гучні заяви про війну в Україні. Він сказав, що "може зрозуміти" почуття Росії щодо перспективи отримати біля своїх кордонів Україну, що вступила до НАТО . Трамп практично оголосив Джо Байдена винним у війні, тому що він порушив неписаний статус-кво і пообіцяв Україні перспективу вступу до Альянсу, і це нібито спровокувало РФ. Крім того, Трамп заявив, що сподівається на припинення війни в Україні протягом півроку (а не 24 години, як раніше). Експерти, втім, вважають, що зараз він говорив про планування зустрічі з російським правителем Володимиром Путіним, а не про терміни закінчення війни.