Трамп і Шольц планують зустрітись із Путіним: говоритимуть не про Україну
Путін прагне домовитись із новообраним президентом США про зміну світопорядку
Політична ситуація навколо можливих переговорів між ключовими світовими лідерами й подальшого розвитку глобальних відносин продовжує викликати активні дискусії. За словами депутата Бундестагу Родеріха Кізеветтера, майбутні зустрічі канцлера Німеччини Олафа Шольца та обраного президента США Дональда Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним не можна розглядати як підготовку до врегулювання конфлікту між Росією та Україною.
Як пояснив політолог і директор аналітичного центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов у коментарі для видання "Главред", статуси Шольца й Трампа кардинально відрізняються.
Він наголосив, що нинішній канцлер Німеччини перебуває у стані "кульгавої качки", без реальних шансів на переобрання, тоді як Трамп після 20 січня офіційно стане президентом США. "Тому, як казав Іван Степанович Плющ, порівнюють порівнянне", – підкреслив експерт.
Андрій Золотарьов вважає, що Шольц, ймовірно, порушить у розмові з Путіним питання, які хвилюють німецьких політиків та бізнес-спільноту. Економіка Німеччини, яка найбільше постраждала в Європі через війну й зростання цін на енергоносії, нині перебуває на межі рецесії. Це є прямим наслідком витрат, спричинених російською агресією.
На його думку, через обмежений вплив Шольца на Україну та ймовірність втрати ним посади, його зустріч із Путіним навряд чи торкнеться серйозних політичних питань. Таким чином, роль Шольца як посередника між Києвом і Москвою виглядає незначною.
Експерт зазначив, що навіть якщо Шольц вирушить на зустріч із Путіним, це буде в межах зазначеного контексту. Водночас залишається відкритим питання, чи відбудеться ця зустріч взагалі. "По суті, Шольц поїде до Путіна попрощатися. Німеччина – економічний гігант, але геополітичний карлик, і з цієї даності потрібно виходити", – зазначив він.
Андрій Золотарьов також висловився щодо можливої зустрічі Трампа з Путіним, під час якої вони обговорюватимуть нову глобальну систему безпеки та розподіл сфер впливу. На його думку, прогнозувати результати таких перемовин поки складно, оскільки Трамп ще не сформував свою команду й не має чіткої стратегії. "Наразі більшість його заяв, як і заяв його оточення, можна розглядати як частину передвиборчої риторики, що пропонує спрощені рішення для складних проблем", – пояснив політолог.
Водночас Кремль продовжує прагнути зберегти свій вплив на Європу.
Попри скорочення залежності від російських енергоносіїв, Європа залишається вразливою до політичного впливу Кремля. Торгівля супроводжується політичними наслідками, зокрема у виборах, де зростає підтримка євроскептичних сил. "По суті, це "права" риторика, економічний націоналізм. І зараз є великий ризик, що Європа "орбанізується", – додав експерт, вказуючи на посилення китайського впливу у регіоні.
На завершення Золотарьов висловив побоювання, що через боротьбу за глобальний вплив Україна може опинитися в ситуації, подібній до Сирії.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що у Кремлі заявили про відсутність планів президента Росії Володимира Путіна на найближчий час щодо зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом або обраним президентом США Дональдом Трампом.