Що буде, якщо Трамп скасує санкції проти Росії

В західних ЗМІ оприлюднили причини та наслідки, якщо президент США скасує санкції проти Росії

Після вторгнення Росії в Україну, США та союзники ввели тисячі санкцій, щоб обмежити здатність Москви воювати. Але нині адміністрація Трампа натякає: якщо переговори з Росією просуватимуться, деякі обмеження можуть бути зняті. При цьому Трамп спочатку заявляє, що "злий" на Путіна, а вже за кілька годин стверджує, що вірить у його чесність.


Теоретично президент США може самостійно скасувати більшість американських санкцій, але для зняття найжорсткіших обмежень потрібне схвалення Конгресу. Для того, щоб припинити міжнародні санкції, доведеться переконувати європейських партнерів зробити те саме, — йдеться у західних ЗМІ.


Частина плану Трампа щодо припинення війни — зняття санкцій. Крім того, він бачить у зближенні з Росією економічну вигоду. У лютому Трамп заявив, що обговорював з Путіним "великі економічні угоди", а Кремль підтвердив, що сторони говорили про майбутню співпрацю в енергетиці та економіці.


На мирних переговорах російська сторона намагається тиснути на США, щоб ті вплинули на скасування міжнародних санкцій. Вони вважають це обов’язковою умовою для будь-яких домовленостей, зокрема щодо припинення вогню в Чорному морі. Серед ключових вимог — підключення Російського сільськогосподарського банку до міжнародної системи платежів SWIFT, з якої РФ раніше відключили, щоб ускладнити фінансові операції.


Хоча економіка Росії виявилася стійкішою до санкцій, ніж очікувалося, вона все одно стикається з серйозними викликами — високою інфляцією та дефіцитом робочої сили. Економічна активність дедалі більше зосереджена на потребах війни. Попри західні обмеження на ціну нафти та санкції проти російських суден, Москва зуміла налагодити експорт через Китай та Індію, використовуючи "тіньовий флот" танкерів.


Втім, для Росії більш небезпечним, ніж санкції, може стати падіння світових цін на нафту. На початку квітня вони почали знижуватись — і це може тривати через тарифну політику Трампа та збільшення видобутку країн ОПЕК+.


Щодо фінансових санкцій, то ще з 2014 року, після анексії Криму, Росія поступово зменшувала залежність від долара й євро. Перехід до розрахунків в інших валютах пришвидшився після повномасштабного вторгнення в Україну.


Нагадуємо, портал "Коментарі" розповідав раніше, що на Заході порахували, коли РФ досягне найбільших втрат на війні проти України з часів Другої світової війни.