Не дозволив Путіну принизити себе: з'явилися подробиці інциденту в Кремлі з президентом Ірану

Російський правитель виявив неповагу до гостя, ситуацію врятувала молитва

Президент Росії Володимир Путін сильно запізнився на зустріч із президентом Ірану Масудом Пезешкіаном у Москві 17 січня. Пезешкіан здійснив демарш і відмовився чекати в Кремлі господаря зустрічі, що спізнився на переговори. Про це 20 січня повідомляє портал "Коментарі" із посиланням на The Moscow Times.

За даними Iran International , глава Ірану разом з делегацією прибув до Кремля у призначений час, проте там заявили, що Путін "ще не готовий". Джерело розповіло, що Пезешкіана запросили до зали очікування, проте він відмовився і вирушив у готель під приводом необхідності молитви. Потім іранський лідер повернувся на зустріч із Путіним, яка затрималася майже на годину.

Можливо, президента Ірану було попереджено про цю, схоже, свідомо обрану манеру Путіна — змушувати чекати лідерів країн, які, як звик думати глава Кремля, заслуговують на таке ставлення. Наприклад, із хамською непунктуальністю Путіна двічі стикалася колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель. У тому числі через шестигодинну затримку глави Кремля під загрозою зриву виявилася зустріч у жовтні 2014 року, присвячена кризі в Україні. На три години Путін запізнився і на переговори з президентом України Віктором Януковичем улітку 2012 року в Ялті, вирішивши дорогою заїхати до байкерів із клубу "Нічні вовки". За кілька годин були змушені чекати лідери Японії, Монголії та Ізраїлю, а у 2012 році тодішньому президентові США Бараку Обамі довелося скоригувати свої плани через затримку російського правителя на 40 хвилин, згадує The Moscow Times.

Путін запізнився навіть на зустріч із королевою Великобританії Єлизаветою II у 2003 році та з папою Римським у листопаді 2013-го. Не прийшов глава Кремля вчасно і на зустріч із Дональдом Трампом під час його першого президентського терміну. Однак той, можливо, передбачивши це, з'явився ще пізніше, змусивши Путіна чекати 20 хвилин. Також Путіна вже після початку війни в Україні принизив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, показово спізнившись восени 2024 року та змусивши російського правителя чекати та нервувати прямо перед камерами.

Як писав портал "Коментарі", під час візиту президента Ірану до Москви між цією країною та Росією було підписано договір про стратегічне партнерство. Однак документ не передбачає жодних військових зобов'язань, у тому числі у разі нападу на одну з країн, на відміну від аналогічного, підписаного між Росією та Північною Кореєю. Крім того, Тегеран відмовився у цьому договорі визнавати право РФ на тимчасово окуповані території України, зокрема Крим, що стало приниженням для Путіна (ймовірно, після цього він і вирішив "спізнитися" на переговори).