Посол України: канцлер Німеччини має продемонструвати лідерство в питаннях щодо Росії

За його словами, Україні також потрібна німецька оборонна зброя, щоб запобігти російському нападу

Новий канцлер Німеччини Олаф Шольц повинен продемонструвати більше лідерства в конфлікті між Росією та Україною і зробити сміливі кроки, щоб змусити Кремль сісти за стіл переговорів, а не просто покладатися на діалог, сказав Reuters представник Києва в Берліні.

Посол України Андрій Мельник заявив, що погодитися на вимоги Росії було б небезпечно, а Німеччина, навпаки, має домагатися швидкого вступу України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО) та Європейського Союзу.

Він додав, що Німеччині слід відмовитися від суперечливого проекту газопроводу "Північний потік-2", що доставляє російський газ безпосередньо в країну, оминаючи Україну, і, таким чином, позбавляючи її вигідних зборів за транзит.

"Сьогодні нам потрібне особисте керівництво канцлера Олафа Шольца, щоб змусити (російського) президента Володимира Путіна сісти за стіл переговорів. Це буде лакмусовим папірцем для нової зовнішньої політики. Поки що було багато діалогу з Росією - на жаль, безрезультатно - але недостатньо гострого", – сказав Мельник.

Новий трипартійний уряд Німеччини має суперечливі погляди щодо газопроводу. Соціал-демократи Шольца, які були в уряді разом із консерваторами Ангели Меркель, підтримують його, оскільки країна хоче отримати природний газ після закриття атомних та вугільних електростанцій. Але одні з його молодших партнерів по коаліції, Зелені, виступають проти "Північного потоку-2".

Офіс Шольца не відразу відповів на запит про коментар щодо цієї історії. Його уряд заявив, що конфлікт має вирішуватися політичними, а не військовими засобами.

Але Мельник сказав, що Захід не повинен чекати, поки Кремль вирішить атакувати, щоб застосувати подальші економічні санкції, оскільки це матиме "фатальні наслідки" для України, яка втратила свій Крим вісім років тому.

"Помилки минулого не повинні повторюватися. Нова влада повинна діяти превентивно і вже сьогодні прийняти політичне рішення про зупинення газопроводу "Північний потік-2" на дні Балтійського моря", - сказав Мельник.

Мельник зазначив, що Німеччина має ключі до вступу України в НАТО і закликав нову коаліцію "не упустити цю історичну можливість зміцнити безпеку на європейському континенті".

Домовлятися з Росією про відкладення або припинення вступу України в НАТО, щоб запобігти негайному конфлікту, було б небезпечно, сказав Мельник.

"Не повинно бути лінивих компромісів з Росією за рахунок українців", - сказав Мельник.

Як повідомляли раніше "Коментарі", Росія заявила, що не налаштована оптимістично після першого раунду переговорів зі Сполученими Штатами щодо кризи в Україні і не допустить, щоб її вимоги щодо гарантій безпеки з боку Заходу довго розглядалися.