Чим ризикує Трамп, наїжджаючи на Канаду: це важливіше за гроші
Новообраний президент США Дональд Трамп – людина з психологією бізнесмена. Його натиск і висловлювання про Канаду, Гренландію та Панаму показують, що ще до своєї інавгурації він розпочав боротьбу за ресурси, а отже – за гроші. Однак із таким підходом він ставить під загрозу глобальне лідерство Америки, вважає нардеп від "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар.
У світі Трампа (і таким світом на чотири роки ризикує стати вся земна куля) головна цінність – гроші. Тому, кажучи про контроль над Панамським каналом, Трамп хоче зняти плату за його проходження для американських судів. Таким чином, американські товари стануть значно конкурентнішими на глобальних ринках.
"Гренландія - це спроба взяти серйозну участь у контролі за Арктикою, де ресурси майбутнього та нові унікальні логістичні коридори", - вважає Сюмар.
Вона пояснює, що міжнародне право передбачає розподіл ресурсів Арктики відповідно до меж континентального шельфу. США межують лише Аляскою. Значно більший шельф у Канади (звідси розмови про 51-й штат) та Росію.
"Данія межує через Гренландію. До речі, такий розділ серйозно непокоїть Китай, який розуміє стратегічну важливість Арктики та пропонує інакше ділити її ресурси – між усіма країнами світу відповідно до кількості населення", - пише нардеп.
Дональд Трамп ще до інавгурації кинувся у головну свою боротьбу за гроші – логістику та ресурси. Тому що у його світі гроші вирішують усе, вважає вона.
"Як не дивно, такий підхід може коштувати Америці глобального лідерства. Тому що в геополітиці важлива не тільки економіка. Важливий контроль над умами людей, а це неможливо зробити без цінностей, які нині катастрофічно відсунуті на периферію", - переконана Сюмар.
Нагадаємо, що обраний президент США Дональд Трамп заявив про можливість застосування сили для досягнення своєї мети, зокрема для встановлення контролю над Гренландією. Трамп сказав, що Америці потрібен найбільший у світі острів "із міркувань національної безпеки", і додав, що зовсім не впевнений, що Данія має на нього право. Ідею купівлі Гренландії у Данії Трамп обговорював зі своїми радниками ще у перший президентський термін 2019 року. Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен назвала розмови про купівлю Гренландії абсурдними, і ці заяви призвели тоді до скасування візиту Трампа до країни.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, як Данія відреагувала на заяви Трампа про Гренландію. Також "Коментарі" писали про реакцію Кремля на територіальні претензії Трампа. Гренландія, у свою чергу, заявила, що самостійно вирішуватиме питання про свою незалежність, проте не проти співпраці зі США та Трампом.
У свою чергу, в Канаді заявили, що не збираються ставати 51 штатом США, як того хотів би Трамп. У Мексиці тролять Трампа за ідею перейменувати Мексиканську затоку, а Панама не згодна віддати Сполученим Штатам контроль над Панамським каналом.