Блінкен їде в Україну: чого очікувати від візиту держсекретаря США

Адміністрація Байдена в особі Блінкена, ймовірно, буде гарантувати Україні політичну і фінансову підтримку, припускають експерти

Вже на наступному тижні Україна чекає ділового візиту високопоставленого американського чиновника. Із представниками українського уряду має зустрітися держсекретар Штатів Ентоні Блінкен. "Коментарі" поцікавилися у експертів, які результати може принести ця зустріч.

"США за Байдена намагається повноцінно повернутися в Україну"

Експерт Українського інституту політики Руслан Бізяєв вважає, що Блінкен привезе концепцію адміністрації Байдена — якими США бачать відносини з Україною в найближчому майбутньому.

"Під цю концепцію в непублічній сфері будуть озвучені певні побажання — стосовно кадрового складу наглядових рад держпідприємств, стосовно системи правоохоронних та антикорупційних органів (НАБУ, САП, НАПК). Що робити з главою НАБУ Ситником, якщо його звільнять найближчим часом. Як будуть тепер функціонувати антикорупційні структури. Ймовірно, піднімуть питання про те, які українські підприємства цікаві американцям. Які закони потрібно прийняти, щоб полегшити їм доступ до цих підприємств", — прогнозує Руслан Бізяєв.

Натомість, за його словами, адміністрація Байдена устами Блінкена гарантуватиме Україні політичну і фінансову підтримку, в тому числі у протистоянні російської агресії. А вже обсяги допомоги і "домашні завдання" України — це вже предмет ґрунтовних переговорів, відзначає експерт.

Руслан Бізяєв підкреслює, що Україна зараз балансує між США, ЄС та РФ. І Блінкен, вочевидь, намагатиметься схилити українську владу діяти в зручному саме для Америки ключі.

"Фактично Блінкен спробує намалювати, як у нас модно говорити, "червоні лінії", які Україна не повинна переходити у відносинах із РФ та ЄС. І не факт, що ми дізнаємося, про які саме лінії йдеться, — зазначає експерт. — Але факт, що США за Байдена намагається повноцінно повернутися в Україну, котра зовсім не цікавила попереднього главу Білого дому — Трампа".

Може бути порушено питання розширення "Нормандії" за рахунок США

На думку політолога-міжнародника Вікторії Закревської, 100 днів роботи Байдена і нової адміністрації Білого дому показали базу їх зовнішньої політики щодо нашого регіону.

Якщо говорити конкретно, то США ніколи не визнають незаконну анексію Криму і будуть всіляко сприяти відновленню територіальної цілісності і суверенітету України. У цьому ключі візит Блінкена експерт вважає дуже важливим.

"Думаю, будуть розглядатися можливі сценарії спільних дій при ймовірній ескалації агресії РФ, участь США в Кримській платформі. Українська сторона може піднімати питання розширення Нормандського формату за рахунок США", — прогнозує Вікторії Закревська.

Також, вважає фахівець, може бути узгоджена лінія комунікації щодо тимчасово окупованих територій в рамках участі Вашингтон-Київ-Москва, або через спецпредставника США по Україні. Крім цього, Закревська передбачає, що мова, ймовірно, піде і про посилення військової допомоги та бюджет військової допомоги нашій країні з боку Штатів.

Не виключає експерт і обмін думками перед зустрічами Байден-Путін і Зеленський-Путін.

"Якось погоджувати думки, враховуючи статус України як стратегічного партнера США, ми можемо. Особливо з питань деокупації територій України, інших моментів безпеки, пов'язаних із забороною російської агресії", — зазначає Вікторія Закревська.

Експерт вважає, що із Блінкеном обговорять і реформи, боротьбу з корупцією та детінізацію економіки, а також економічну допомогу США, підв'язану під ці індикатори.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, чому американці припиняють видачу туристичних віз громадянам Російської Федерації.

Також на порталі ви можете дізнатися, в яку курйозну ситуацію нещодавно потрапив американський президент Джозеф Байден. У нашій публікації знайдеться навіть відео, яке, ймовірно, викличе у вас усмішку.