КМІС з'ясував, чи готові українці йти на вибори під час перемир'я

У разі тимчасового перемир'я без гарантій безпеки 77% висловлюються проти виборів

Більшість опитувань різних соціологічних груп підтверджує, що українці проти виборів під час війни. Але зараз активно обговорюється питання можливого перемир'я, припинення вогню та проведення виборів у цей період. Соціологи КМІС поцікавилися в українців, як вони ставляться до проведення виборів за умов перемир'я.

У результаті з'ясувалося, що у разі тимчасового перемир'я без гарантій безпеки 77% висловлюються проти виборів і обирають варіант, що вибори мають бути лише "після отримання гарантій безпеки або остаточної мирної угоди та повного завершення війни".

При цьому 8% відповіли, що в таких умовах слід проводити вибори, а 11% відповіли, що вибори треба проводити прямо зараз, навіть не чекаючи перемир'я.

Тобто загалом 19% наших співвітчизників підтримують проведення виборів зараз чи у разі перемир'я навіть без гарантій безпеки.

Навіть за варіанта перемир'я з гарантіями безпеки абсолютна більшість - 78% - проти проведення виборів і кажуть, що вибори мають бути після остаточної мирної угоди та повного завершення війни.

Загалом 19% підтримують проведення виборів (після перемир'я із гарантіями безпеки або навіть прямо зараз).

Як пояснив заступник директора КМІС Антон Грушецький, можна не сумніватися, що в українців є накопичені питання до влади та обґрунтована критика окремих дій та рішень. Також можна не сумніватися, що українці хотіли б перезавантаження та хотіли б бачити нові компетентні особи на відповідальних посадах, додав він.

"Однак українці зберігають категоричність, що це є суверенним правом українців вирішувати, коли саме мають проводитися вибори. Зараз запиту на вибори немає, і навпаки, стабільна переважна більшість наголошують, що вибори можливі лише після завершення війни", - констатував Грушецький.

Читайте також на порталі "Коментарі" - кому найменше довіряють українці : результати опитування.