Американські вибори: що Україна не зробила і чому це може стати перевагою

Мельник: як уникнення «політичних боїв» у США вплине на нашу дипломатію

Україна зберегла нейтралітет у політичних баталіях США, уникнувши зайвої критики чи підтримки конкретних кандидатів. Такий підхід, як зазначає політичний експерт Микола Мельник, поки що виглядає виграшним для країни.

За словами Мельника, будь-яка прогнозована політика Трампа щодо України залишається питанням: його заяви часто суперечливі та непослідовні. Щодо Камали Харріс, Мельник бачить у ній лише "полегшену версію Байдена", яка обіцяє багато, але навряд чи вдасться до серйозних змін.

“За Трампа передбачити, щось не можливо, бо він несе взаємовиключну фігню. За Камали нас чекає полегшена версія Байдена - солодкі розмови при мінімумі реальних справ”, - йдеться в повідомленні.

Мельник підкреслює, що нинішня підтримка України в США часто тримається лише на ентузіазмі діаспори та активістів, але такої підтримки недостатньо, щоб впливати на масову думку американців.

“Підтримка України буде залежати від думки пересічного американця за яку воює лише українська діаспора і окремі супортери при абсолютному пофігізмі з боку нашої Амбасади. На жаль, в ресторані "Рута" у Вашингтоні не можна нагодувати 140 млн. американських виборців, а інших дієвих механізмів з боку наших дипломатів, я поки не бачив”, - зазначив Мельник.

Читайте також на порталі “Коментарі” - Президент України Володимир Зеленський відреагував на результати виборів у США та привітав Дональда Трампа з перемогою. Зеленський заявив, що очікує на потужну підтримку США та наближення справедливого миру в Україні.