За словами лідера ОПЗЖ, замість роботи на благо українців, влада стала на шлях боротьби з неугодними, з опозицією, політичних переслідувань та піар-акцій
Сьогоднішню ситуацію в Україні можна охарактеризувати як найглибшу економічну, соціальну та політичну кризу, а українська влада не спробувала змінити ситуацію на краще, а також не використала можливостей щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це в інтерв'ю телеканалу UkrLive заявив народний депутат України, голова політради партії ОПЗЖ Віктор Медведчук, повідомляє 112.ua.
За словами лідера опозиції, 2021 був нелегким. Проте говорячи про побажання чи оцінку, слід розділити окремо владу, а окремо українських громадян:
"Якщо говорити про владу, тут у неї нічого не вийшло, хоча мало. Вона мала змінити ситуацію на краще, але за підсумками того, що робила влада протягом цього року, можна говорити, що вона стала на шлях боротьби з неугодними, боротьби з опозицією, політичних переслідувань та піар-акцій, за допомогою яких вона намагалася підняти свій авторитет та зберегти дивіденди для збереження своїх рейтингів", - сказав Медведчук.
Для людей, за словами лідера ОПЗЖ, рік також був безуспішний, адже Україна досі залишається найбіднішою країною в Європі - і за обсягом валового внутрішнього продукту на людину, і за рівнем середньої зарплати, і за рівнем добробуту, і за рівнем купівельної спроможності .
"Ось чотири головні показники, які, згідно з міжнародними рейтингами та даними Держстату України, свідчить про те, що ми – найбідніша країна в Європі. Ось яким був цей рік для наших людей. Ситуація не змінилася, ситуацію можна охарактеризувати як найглибший економічний, соціальний і політична криза. Ось що треба міняти в країні, ось що треба починати з нуля наступного року і для влади, і для людей", - наголосив політик.
Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи може чинна українська влада зараз щось зробити для врегулювання ситуації на Донбасі та реалізації мінських домовленостей, Медведчук сказав:
"Я стверджую, що вікно можливостей, про яке я говорив два роки тому, воно залишається відкритим. До речі, дуже важливо, що воно було відкрито всі ці два роки, це важливий елемент, тому що у влади були всі можливості. Тоді, на піку свого авторитету, на піку довіри, яка була надана чинній владі, вона могла зробити дуже багато суттєвого, ефективного, яке в сукупності призвело б до мирного врегулювання та повного виконання мінських угод, а отже, зняло б проблему, яка існує вже вісім років. Вона цього не зробила, але вікно можливостей відчинено".