У Раді несподівано вказали, хто насправді винен у шаленій корупції: і це не посадовці

Магія простих рішень: у Раді вказали, хто насправді винен у корупції

Верховна Рада України днями підтримала законопроєкт щодо НАБУ та САП, що викликало хвилю критики. Думки народних депутатів розділилися - одні критикують документ, інші - його захищають.

Народний депутат України Ігор Марчук пояснив свою позицію щодо закону. За його словами, жодної “зради” ухваленням закону не сталося. Усі положення законопроєкту, переконує нардеп, відповідають Конституції України та зберігають баланс у системі правоохоронних та антикорупційних органів.

Марчук переконує, що НАБУ і САП залишаються чинними та дієздатними інституціями. Наголошує, що закон не скасовує їхніх повноважень, а лише встановлює чіткі процедури взаємодії з Офісом Генерального прокурора.

“Якщо керівництво та персонал антикорупційних органів є принциповими та доброчесними - жоден Генпрокурор не зможе вплинути на незалежність їхніх дій”, - зауважив народний депутат.

За словами політика, проблема цих органів полягає в тому, що вони багато в чому стали формальністю, створеною під зовнішнім тиском.

“Найефективніший запобіжник корупції - це активне громадянське суспільство та незалежна, професійна й доброчесна судова гілка влади. Якщо громадяни відмовлятимуться від дачі хабарів, а судді забезпечуватимуть верховенство права на основі високої правової культури, фаховості та етичних стандартів - саме тоді ми реально зможемо подолати корупцію”, - переконаний народний депутат.

Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, що за словами народного депутата України Олексія Гончаренка, Володимир Зеленський усіх просто “кинув”.