Що робила Уляна Супрун в Офісі президента: версії експертів

Кулуарна зустріч Супрун в Офісі президента потрапила в поле зору українських експертів

У Телеграм-каналах пройшла інформація, що екс-глава мінохорони здоров'я Уляна Супрун була помічена в Офісі президента. У деяких колах заговорили навіть про можливість її повернення. Чи так це і чи не є сам факт спілкування Супрун з представниками чинної влади новим курсом - про можливі розвитки ситуації розповіли українські експерти.

"Повернення Супрун цілком можливо"

Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуація Олексій Голобуцький вважає, що обіцянки про "нові обличчя" новою владою остаточно забуті. А тому можна очікувати яких завгодно повернень.

"Ідея про "нові обличчя" довела свою неефективність. Плюс - пандемія, карантин, низка криз змусили переглянути і цей підхід, і багато інших", - зазначає експерт.

Олексій Голобуцький припускає, що Супрун може продовжити реформування української медицини. Але з урахуванням помилок попередньої медреформи і нових реалій. І з ще більш запеклим опором нашої медичної мафії.

"За нею стоять західні лобісти, які, сподіваюся, хочуть бачити нашу медицину більш ефективної, - каже політтехнолог. - З огляду на те, що Зеленський висловлювався про неї не так негативно, як деякі представники його партії, не здивуюся, якщо Супрун повернеться в якийсь іпостасі в уряд. Тим більше, що це у нас - уряд смертників. Адже те, що було в цьому році - квіточки. Ягідки підуть в майбутньому році. Пандемію поборють, а економіку підіймати, особливо в Україні, буде вкрай складно".

"Не секрет, що за Супрун стоять американські лобісти"

Політичний оглядач, експерт Українського інституту політики (УІП) Руслан Бізяєв вважає, що персонально - як Уляна Супрун - вона навряд чи повернеться. А концепція (що медреформа - це добре і треба продовжувати) - цілком можливо.

"Думаю, ситуація пов'язана з передбачуваним виділенням командою нового президента США Джо Байдена чергового траншу допомоги Україні. Не по лінії МВФ, а окремою програмою. Наприклад, під соусом боротьби з бідністю, - каже Руслан Бізяєв. - І кейсом, ймовірно, підуть люди Супрун і її концепція. Мовляв, "бідну реформаторшу" збили на зльоті. І вона хоче закінчити те, що не встигла..."

Експерт УІП підкреслює: не секрет, що за Супрун стоять американські лобісти. І вона може використовувати зв'язку з командою Байдена, щоб продавити себе та інтереси медичних компаній, які її лобіювали.

"Час покаже, "купить" чи це наш Офіс президента, - продовжує Руслан Бізяєв. - Думаю, якісь люди Супрун точно повернутися. Але всі рішення, швидше за все, будуть прийматися на початку майбутнього року... Якщо люди Супрун повернуться - ми отримаємо приблизно те, що бачили у 2018-2019 рр., коли різко почали пропадати кваліфіковані лікарі на місцях. Ймовірно, підуть кроки із впровадження страхової медицини, до якої Україна зараз здебільшого не готова. Адже спостерігається різке зниження рівня життя в результаті коронакризи. І, умовно кажучи, операцію на нирці доведеться відпрацьовувати все життя".

Як повідомляв портал "Коментарі", за результатами дослідження, міністру охорони здоров'я Максиму Степанову довіряють 19%, не довіряють - 34%, не знають такого - 37%. Екс-міністру Уляні Супрун довіряють менше - 15%, не довіряють - 67%, не знають її - 12%. А ось колишніх міністрів Іллю Ємця і Зоряну Скалецку не знають майже половина опитаних. Довіряють їм 8-10%, не довіряють - близько третини.