Ще один Майдан країна може і не пережити - Медведчук

Політик стверджує, що внаслідок масштабних протестних акцій, Україна зазнала великих економічних втрат

Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук не виключає протестних акцій в Україні вже цієї осені. Причинами цього, за його словами, можуть стати спад в економіці і, відповідно, падіння рівня життя громадян, а також зростання тарифів на комунальні послуги. Однак, на думку Медведчука, масштабні протести найбільш негативним чином позначаються на економіці країни. Про це опозиційний політик заявив в ході ексклюзивного інтерв'ю на каналі "Перший незалежний".

"Чого очікувати восени? Поживемо побачимо. Це залежить від багатьох факторів і обставин. Один з важливих питань на порядку денному пов'язаний з тим, що від осені очікують якихось протестних акцій, хвилювань ", - заявив парламентарій.

За словами Медведчука, внаслідок протестних Майданів Україна вже понесла величезні економічні втрати. І повторення ситуації може мати самі негативні наслідки.

"Країна досить зазнала і отримала величезний збиток від двох Майданів - 2004-2005 і 2013-2014 років. Падіння економіки, зниження соціального рівня життя в нашій країні почалися в 2005 році, після першого Майдану. А другий Майдан дуже негативно позначився на економіці країни, соціальній галузі. І за 7 років після тих подій Україна далека від того, щоб вийти на рівень 2013 року, - сказав народний депутат. - Так ось, ще один Майдан країна може і не пережити".

Політик переконаний, що питання, чи охоплять країну акції протесту, залежить від терпіння людей, яким влада оголосила "тарифний геноцид".

"Будуть якісь події чи ні, залежить від терпіння людей. Чи будуть люди і далі терпіти зростання житлово-комунальних тарифів, які в середньому за останні роки зросли на 875%. У порівнянні з 2014 роком вартість газу для населення зросла на 1300%, на 1200% підвищився тариф на тепло, на 700% - на холодну, гарячу воду, на 500% - на електроенергію. Ціни на продукти харчування і товари споживання зросли на 270-300%. При тому, що середня заробітна плата зросла на 15%, мінімальна пенсія і прожитковий мінімум впали на 50%. Якщо люди готові це терпіти, значить, так буде і далі. А якщо ні, то тоді можуть бути процеси, які повинні вплинути на владу: або змінити політику, або провести в країні вибори - як парламентські, так і президентські ", - зазначив Віктор Медведчук.