Опитування КМІС: відсутність ГУР викликає питання

КМІС не включив ГУР МОУ у своє опитування про довіру громадян

В останньому соціологічному опитуванні, проведеному Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та опублікованому 9 січня, відзначено довіру громадян до основних українських державних інституцій, таких як Президент, Верховна Рада, ЗСУ та СБУ.

Результати останнього опитування КМІС демонструють стабільну довіру українців до ЗСУ та волонтерів, у той час як суди і прокуратура продовжують втрачати підтримку.

Проте відсутність згадки про Головне управління розвідки (ГУР) викликає здивування серед експертів. Це особливо цікаво, зважаючи на високий рівень довіри до керівника ГУР Кирила Буданова – згідно з даними нещодавніх досліджень, йому довіряють понад половина українців.

Зокрема, політичний експерт, громадський діяч, а нині військовослужбовець Віктор Таран зазначає, що відсутність ГУР у списку може бути як помилкою, так і можливим свідомим виключенням: "Що це – упередженість з боку КМІС? Чи лише методологічна помилка? Мовляв, в опитуванні про всіх не напишеш. Ну тоді варто було б писати про Сили оборони загалом".

Незалежно від причин, експерти мають сумніви стосовно повноти представлених даних і не виключають ангажованості КМІС при проведенні дослідження.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що переважна більшість наших співвітчизників хотіла б бачити країну і в ЄС, і в НАТО. Вступ до Північноатлантичного альянсу є більш пріоритетним, свідчать дані опитування КМІС. Соціологи з'ясували, що 90% українців хочуть бачити Україну у складі ЄС, а 84% хочуть бачити Україну у складі НАТО.