Гладких: прагнення Тимошенко досягти політичних цілей на темі зниження цін на ліки може привести до проблем

Валентин Гладких вважає, що політтехнологи Тимошенко могли порадити їй зосередитись на вирішенні проблеми цін на ліки, щоб покращити свій рейтинг

Як інформує портал "Коментарі", про можливі негативні наслідки від гри в політику лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко на темі вирішення проблеми зниження цін на ліки в ефірі "Єдиного телемарафону" розповів політичний аналітик Валентин Гладких. Експерт детально прокоментував причини надмірних емоцій навколо підготовки поправок до закону "Про лікарські засоби".

На думку Валентина Гладких, всі складнощі пов’язані з тим, що Юлія Тимошенко намагається перетворити ситуацію на самопіар. Себто відбувається політизація дуже важливого питання.

"Вся ця риторика, що в Україні медичні препарати дорожчі, ніж в Європі– це неправда, це – спекуляція.Це залежить від багатьох чинників", - вважає експерт.

З початком широкомасштабного вторгнення Тимошенко опинилася серед аутсайдерів, останні рейтинги показували, що в неї ледь не найбільший антирейтинг. З цим треба було щось робити і цілком можливо, що політтехнологи Тимошенко порадили їй зосередитись на вирішенні проблеми цін на ліки, зазначив аналітик.

Він вважає, що простої відповіді на запитання, як добитися зниження цін на ліки немає.

"По-перше, це політика виробників і фактори, які впливають на зростання собівартості і бажання виробників заробляти більше. Є політика дистриб’юторів. Вони за рахунок масштабу можуть заощаджувати на логістиці, на складах, на оптових знижках. Дистриб’ютори мають свою націнку, але вони продають ліки до аптек. І виникає запитання, яка націнка в аптек?", - пояснив Гладких.

За його словами, отже, з одного боку, є проблема, яку треба вирішувати, а, з іншого боку, є бажання все вирішувати "кавалерійським наскоком". Причому не в тому сенсі, щоб швидко розв’язати проблему, а щоб досягнути якихось політичних цілей. І саме це може потягнути з собою не позитивні, а негативні наслідки.

Валентин Гладких також порадив не поспішати з розглядом питання.

"Треба долучити фахівців, треба долучити учасників ринку, експертів, громадськість. Для того, щоб вони взяли участь в обговоренні та підготували нормальний, зважений кінцевий продукт. Щоб не вийшло, як в тій приказці: хотіли як найкраще, а вийшло, як завжди", - попередив експерт.