Геращенко координуватиме захист бізнесу у Міністерстві внутрішніх справ України

У структурі МВС буде створено підрозділ для захисту бізнесу

Офіс захисту бізнесу незабаром буде створено у структурі МВС. Про це повідомив Денис Монастирський, міністр внутрішніх справ, під час спілкування з підприємцями та парламентарями.

29 вересня 2021 р. відбулась зустріч Дениса Монастирського з представниками бізнесу та депутатами Верховної ради України. З міністром спілкувались, зокрема, Галина Янченко, яка очолює комісію ВР із захисту інвесторів, Михайло Кузнєцов з Нацполіції та Юрій Сорочинський, представник великої компанії з виробництва спиртовмісних напоїв. Учасники обмінялись інформацією про складнощі, з якими стикаються підприємці, та про те, як представники правоохоронних органів планують їм допомагати у вирішенні проблем.

Офіс з питань захисту бізнесу буде створено як структурний підрозділ МВС. Очолить його Антон Геращенко, радник міністра, а відповідальним за захист стане Євгеній Єнін, перший заступник. Також до структури увійде Ігор Клименко, голова Нацполіції, та Сергій Пантєлєєв, представник Головного слідчого управління НПУ. Протягом трьох місяців нова структура покаже реальний результат у боротьбі з контрабандою і контрафактом.

Щоб захистити бізнес, МВС спрямовуватиме найбільше уваги на детінізацію ринку тютюнових виробів, пального та спирту, а також боротьбі з контрабандою.

За оцінками експертів, мільярди гривень бюджет недоотримує, бо велика частина цього ринку перебуває у тіні.

Одночасно відбуватиметься боротьба з корупцією серед правоохоронців та рейдерством. Завдяки цим діям зростуть надходження до бюджету, активізуються інвестори і після цього МВС проситиме урядовців підвищити видатки на роботу міністерства, зокрема, заробітну плату працівникам.

Своє бачення на перепони для бізнесу висловив і Юрій Сорочинський. На його думку, найголовніша проблеми - це надмірна забюрократизованість усіх нормативно-правових актів, які регулюють діяльність компаній, зокрема, виготовлення алкогольної продукції.

З 1997 року з рівня 5-7% тіньового алкоголю ми дійшли до рівня 50-60%, через досить "потужну" систему державного регулювання.

Згідно з дослідженням СГ "Рейтинг", майже 60% українців вважають антикорупційну реформу "зовсім невдалою" і майже 40% - невдалою вважають реформу правоохоронних органів.

Нагадуємо, що портал "Комментарии" отримав пояснення експерта щодо складнощів боротьби з контрабандою цигарок.