Денісова: Гендерна рівність - це рівний правовий статус чоловіків і жінок

Жоден обласний центр не очолює жінка за результатами останніх місцевих виборів, вважає уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова

Наразі надзвичайно актуальні проблеми гендерної дискримінації та гендерної нерівності. Гендерна рівність - це рівний правовий статус чоловіків і жінок. Про це заявила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, повідомляють "Коментарі-Україна".

"Україна зайняла 59 місце у світі в рейтингу гендерної рівності серед 153 держав. У світовому індексі гендерного розриву Україна обігнала Росію, Грузію, Італію та Ізраїль, однак відстала від Польщі, Білорусі, Естонії, Молдови та Латвії. Гендерна рівність є чутливим індикатором стану демократії в суспільстві. Економічно розвинуті країни мають високі показники представництва жінок у політичних інститутах. Жінки становлять 54% населення України, але не представлені гідно в органах прийняття рішень", - вважає Денісова.

За її словами, жоден обласний центр не очолює жінка за результатами останніх місцевих виборів. Далеким від гендерного балансу є і наш парламент.

"Лише 20,5% жінок отримали мандати Верховної Ради. Жінки займають лише 23% керівних посад у країні. При цьому рівень освіти жінок в Україні є традиційно кращим, ніж у чоловіків. Саме уявлення жінок у всіх гілках влади, їхній доступ до процесів прийняття рішень є основним показником гендерної рівності.

Показники в сфері економіки теж не додають оптимізму. За даними Державної служби статистики, розрив в оплаті праці між жінками і чоловіками перевищує 20%.

Значною проблемою є гендерно зумовлене насильство і високий рівень домашнього насильства. Насильство, в тому числі домашнє, стосовно жінок є серйозним порушенням прав людини, яке базується на нерівності між чоловіками і жінками і гендерній нерівності", - підкреслила вона.

Раніше "Коментарі" повідомляли, що Людмила Денісова перевірила, в яких умовах живуть новонароджені малюки, що з'явилися на світ від сурогатних матерів і не можуть потрапити до своїх батьків через карантин. Умовами утримання уповноважена з прав людини залишилася задоволена.