День обшуків в Києві: боротьба з корупцією чи атака на Кличка
Експерти стверджують, що відносини між центральною владою та мером Києва загострилися через президентські амбіції Віталія Кличка
12 травня став справжнім днем обшуків для багатьох комунальних служб столиці. Після перевірки в "Київзеленбуді" і "Спецжитлофонді" представники влади навідалися до "Київавтодору", а також і в саму Київську міськдержадміністрацію. В останній проводилися ретельні обшуки департаменту земельних ресурсів.
"Коментарі" звернулися до експертів, аби ті пояснили, з чим може бути пов'язана така активність, котра виглядає як цілеспрямовані удари по меру Віталію Кличку та його оточенню.
"Обшуки — виховна робота центральної влади з мером Києва"
Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко вважає, що юридично такі події — це боротьба з корупцією в комунальних органах Києва. У тому, що корупція і фінансові махінації там є, мало хто сумнівається, впевнений він. А політично — це "жовта картка" Віталію Кличку і примус мера Києва до лояльності та конструктивної співпраці з Офісом президента і Кабміном.
"Судячи з контексту (публікації в ЗМІ), відносини між київською владою і центральною дещо загострилися. Зокрема, через президентські амбіції Кличка, через його фронди уряду щодо карантинних питань. Тому, як мінімум, нинішні обшуки — виховна робота центральної влади з мером Києва. А по максимуму це може завершитися призначенням нового глави Київської міськдержадміністрації (КМДА), і в Києві виникне двовладдя, — прогнозує Володимир Фесенко. — Можливо, з'явиться знову законопроект про Київ — із поділом повноважень мера і глави КМДА. Тобто, можуть бути різні сценарії".
На думку експерта, Кличко може чинити опір (через суди, через політичні демарші), але, швидше за все, піде на певні компроміси з центральною владою.
"У Кличка менше союзників, ніж у Зеленського"
Політолог Володимир Цибулько звертає увагу, що паралельно з обшуками партія Кличка "УДАР" заявила про те, що готова стати платформою для об'єднання регіональних сил.
"Але що б не говорила партія, оточення Кличка, яке тримається його, немов воша кожуха, фактично вбиває його політичну перспективу. Комарницький (забудовник і, за даними ряду ЗМІ, "наглядач за Києвом" Денис Комарницький — ред.) та Палатний (голова виконкому партії "УДАР", багаторічний соратник і кум Кличка — ред.) нікуди не поділися. І, схоже, вони замість політичної перспективи Кличка вибрали особисте збагачення. Тому в цих обшуків все ж більше корупції, ніж політики", — вважає Володимир Цибулько.
На його думку, для високого результату у Кличка сьогодні менше союзників, ніж у Зеленського.
"І це сумно, тому що участь у двох Майданах для Кличка — величезний політичний капітал, — відзначає політолог. — Але при Палатному і Комарницькому, при лобі забудовників перспектива не зрозуміла, навіть якщо Кличко вдасться переконати людей в тому, що нинішні обшуки — політичні репресії".
Нагадаємо, раніше "Коментарі" розповідали, до чого, на думку експертів, може привести тривале протистояння мера Києва і прем'єр-міністра Шмигаля. Більше деталей — в нашому матеріалі.
Також на порталі ви можете дізнатися про те, яку заробітну плату отримує Віталій Кличко.