Після США ЄС також закликає Київ знизити мобілізаційний вік: у Кабміні відповіли

В уряді наголошують, що Україна не має системи планування, тренування та оснащення українських бригад

Питання про зниження мобілізаційного віку в Україні з 25 років порушувалося партнерами з Європейського Союзу. Але Україна самостійно сьогодні не може оснастити цих людей. Як повідомляє портал "Коментарі", таку заяву зробила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністр юстиції Ольга Стефанішина, повідомляє "Радіо Свобода".

"Це питання ставилося з точки зору того, що дійсно воно є в публічному дискурсі. Але я рада, що це питання задається, тому що у нас є дуже очевидна відповідь. Ми не можемо прийняти цю критику, оскільки немає системи планування, тренування і оснащення українських бригад", - наголосила Ольга Стефанішина.

За її словами, за умов, коли такого планування немає з боку союзників, не можна таку нездатність переводити на мобілізаційний вік в Україні.

"Тому дискусію провели. Я бачу, що ЄС може відіграти велику роль у тренуванні українських військових", - сказала вона і додала, що підготовку пройшли 60 тисяч українців.

Читайте також на порталі "Коментарі" - відмова президента України зменшити мобілізаційний вік з 25 до 18 років негативно вдарила у відносинах із президентом США Джо Байденом. Про це пише The Telegraph.

"За майже три роки конфлікту між двома лідерами було чимало суперечок, але суперечка, яка почала розгортатися минулого тижня, може стати тим, що покладе їм усім кінець", — йдеться у матеріалі.

Журналісти нагадали, що американські чиновники закликали своїх українських колег закликати чоловіків віком від 18 років на фронт. Натомість Володимир Зеленський публічно заявив, що президент РФ Володимир Путін боїться хіба що Дональда Трампа та Китай, чим завдав "прощального удару" Байдену, який ще 42 дні залишатиметься найвпливовішим лідером у світі.