Як і навіщо "слуги народу" здали батьківщину Президента клану Вілкула

У Дніпропетровській області розвивається бурхливий політичний скандал, пов'язаний зі зміною керівництва в Кривому Розі, де до влади повернувся Вілкул-старший

Після несподіваної смерті мера Костянтина Павлова, обставини і причини якої до сих пір офіційно не оголошені, в Кривому Розі виникла логічна криза влади. Згідно з нормами законодавства, виконувати обов'язки міського голови в такій ситуації повинен секретар міськради. Однак і тут не обійшлося без політичних ексцесів.

Як відомо, в Криворізькій міськраді після місцевих виборів 2020 року секретарем був обраний депутат від "Слуг народу" Олександр Котляр. Саме він, судячи з усього, і повинен був зайняти місце покійного Павлова.

Однак відразу після святкування 30-річчя Дня Незалежності у міськраді Кривого Рогу (рідного міста Президента Зеленського — ред.) почалися стрімкі зміни. Міська рада Кривого Рогу прийняла відставку секретаря міськради Котляра. Відразу після цього на посаду, що звільнилася, оперативно був обраний Юрій Вілкул, який і раніше, до виборів-2020, керував містом.

Відзначимо, що Юрій Григорович — не тільки досвідчений управлінець, а й батько Олександра Вілкула, ексдепутата і ексгубернатора Дніпропетровщини часів втікача Януковича. А тепер Вілкул-старший буде виконуючим обов'язки міського голови Кривого Рогу.


Згідно з інформацією ЗМІ, "слуга народу" Олександр Котляр вважається ставлеником клану Вілкулів, а деякий час його ім'я пов'язували з одіозним дніпровським політиком Загідом Красновим.


Існує також інформація, що до списку президентської партії на виборах до міськради Кривого Рогу Котляра просунув... Вілкул — із допомогою депутата ВР від "Слуги народу" Юрія Кісєля. До слова, останній був очільником обласної організації СН і, як повідомляють ЗМІ, вважався "наглядачем" за Кривбасом і областю в цілому. При цьому Кісєль нібито, не вагаючись, розпродавав місця в списках абсолютно випадковим людям і навіть ставленикам опонентів. В результаті на місцевих виборах в рідному місті Президента його партія отримала ганебно низькі результати і поступилася Блоку Вілкула.


Таким чином, в міськраді Кривого Рогу депутати свідомо і без всяких коливань передали керівництво клану Вілкула, який не ладнає з центральною владою. До речі, місцева криворізький партосередок слуг вже назвав дії Котляра "зрадою", що яскраво показує розрив, який існує між керівництвом і рядовими членами партії Президента.

Показово, що відразу після смерті екс-мера Павлова фракція "слуг народу" у ВР (не дочекавшись похорону і офіційного прощання з покійним) поквапилася оголосити, що вибори міського голови Кривого Рогу повинні пройти в березні 2022 року. Однак при розкладі, який виник зараз, виборів може не бути взагалі, а Вілкул-старший буде керувати містом в статусі "в.о.".

Нагадаємо, в ході запеклих минулих виборів мера Кривого Рогу восени 2020 року Юрій Вілкул безумовно лідирував, випереджаючи висуванця Президента — керівника Північного ГЗК Дмитра Шевчика. Однак після першого туру Юрій Григорович несподівано знявся з виборів, пояснивши це рішення проблемами зі здоров'ям. Втім, спостерігачі вважають це результатом тиску, який міг чинитися представниками ОП на Вілкулів. При цьому, йдучи, Вілкул-старший нібито "передав естафету" молодому протеже Костянтину Павлову. Зрештою той впевнено переміг, набравши 56,95% голосів виборців і випередивши кандидата від Президента майже на 15%.

У нинішній ситуації несподівана смерть ексмера Павлова від пострілу з вогнепальної зброї і повернення Вілкула-старшого на керівний пост викликає безліч питань. До речі, депутати Криворізької міськради відразу ж оголосили вимогу забезпечити обраному в.о. міського голови Юрію Вілкулу серйозну охорону.

Експерти припускають, що в Кривому Розі може мати місце пряма домовленість між нардепом Юрієм Кісєлем, який повинен представляти Зеленського, і кланом Вілкула, котрий успішно повернувся до влади в рідному місті президента.